Business Haaglanden

May 19th
Text size
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Thema Vastgoed Vastgoedprojecten Haaglanden: Lichtpuntjes op de vastgoedmarkt

Vastgoedprojecten Haaglanden: Lichtpuntjes op de vastgoedmarkt

E-mail Print PDF

vastgoed_new-babylon-1aScherpe daling nieuwe kantoren en winkels; Prijs koopwoningen gedaald; Ongewenste trend in nieuwbouw; Bouw nieuwe kantoren zakt sterk in; Opnieuw geld voor stimulering woningbouw... Het is slechts een greep uit de alarmerende krantenkoppen van de afgelopen paar maanden. De vastgoedmarkt heeft een flinke klap gekregen door de economische crisis. Er wordt minder gebouwd en opgeleverd en financieringen voor nieuwe projecten zijn nauwelijks rond te krijgen.

De regio Haaglanden heeft nog wel enkele lichtpuntjes te bieden als het aankomt op nieuwe projectontwikkelingen. De ontwikkeling van New Babylon in Den Haag en het Prisma Bedrijventerrein in Zoetermeer zijn daar uitstekende voorbeelden van. In deze vastgoedspecial nemen we deze projecten in vogelvlucht door. Hoe ver staan de ontwikkelingen? En welke meerwaarde zullen dergelijke projecten de regio opleveren?

New Babylon (Den Haag)

Direct naast Den Haag Centraal Station, tussen het Beatrixkwartier en het Spuikwartier speelt zich de spectaculaire gebiedsontwikkeling van het New Babylon af. New Babylon is een deelproject van Den Haag Nieuw Centraal. Rondom het stationsgebied vindt een totale herontwikkeling plaats. Met het openbaar vervoer en snelwegen naast de deur zijn alle steden in de Randstad snel te bereiken.
Met de totale herontwikkeling wordt er niet alleen een bruisend nieuw stadscentrum gecreëerd, er komen bovendien nieuwe kantoren, woningen en de stationshal en het busplatform worden verbouwd.
Het nieuwe Babylon wordt cosmopolitisch, met glazen plafonds en een open atrium dat het kloppend hart wordt van het multifunctionele centrum. De locatie wordt helemaal getransformeerd tot een combinatie van wonen, werken en winkelen, een stad die 24 uur per dag leeft. De twee woon- en werktorens van New Babylon (100 en 140 meter hoog) worden een nieuwe landmark in de skyline van Den Haag. Met deze unieke ontwikkeling, komt er veel bedrijvigheid deze richting uit.

vastgoed-de-kroon-3aDe Kroon (Den Haag)

De multifunctionele toren De Kroon is te vinden tussen de Schedeldoekshaven en de Turfmarkt, op de voormalige plek van de Zwarte Madonna. De Kroon zal wonen, werken en winkelen integreren in het dynamische stadsdeel tussen het Centraal Station en Spuikwartier. Zo wordt er wederom een belangrijke impuls afgegeven om wonen en werken weer terug te brengen in het Haagse nieuwe centrum. Het nieuwbouwproject is 125 meter hoog en biedt één van de weinige A1-locaties voor kantoren in de Haagse binnenstad. Naast kantoren, zijn er huur- en koopwoningen voor verschillende inkomenscategorieën, ruim 2.000 m² aan winkels op de begane grond en een ondergrondse parkeergarage. Naast De Kroon komen twee kantoortorens (140 meter hoog) voor de ministeries van Justitie en Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.

Cruise Port The Hague Holland (Haven Scheveningen)

vastgoed_cruiseport-2aDe Haven Scheveningen moet ‘de wereldstad aan zee' worden, een multiculturele, internationale stad. Voor de groei van een dynamische havenstad waar toeristen zich de hele dag kunnen vermaken staan er vele ontwikkelingen op de planning, zoals het Nautisch Centrum Scheveningen (NCS) en de (her)ontwikkeling van de Havenhoofden. De ontwikkeling van een vierde haven in de vorm van een cruiseterminal past goed bij de ambitie van de gemeente. Een nieuwe buitenhaven van forse omvang moet de komst van grote cruiseschepen mogelijk maken. De moderne multifunctionele cruiseschipterminal van 5.000 m² kan als thuishaven dienen voor schepen van Rijkswaterstaat. De bedoeling is dat schepen snel kunnen aanleggen en weer kunnen vertrekken. Dankzij de busterminal voor minimaal vijftig bussen behoren ook excursies naar iedere bestemming in Nederland tot de dagelijkse mogelijkheden.

Prisma Bedrijvenpark (Zoetermeer)

vastgoed_prisma-bedrijvenparkklein-4a"Het kruispunt van de Randstad", wordt het nieuwe bedrijvenpark genoemd en niets blijkt minder waar. Op een goed zichtbare locatie tussen de A12, Oosterheem en Hoefweg wordt het Prisma Bedrijvenpark gerealiseerd. Het terrein grenst aan Zoetermeer. Dit grote bedrijvenpark in ontwikkeling beschikt maar liefst over 135 hectare grond, waarvan 85 hectare door grote en kleinere bedrijven gekocht kan worden. De overige grond zal bestaan uit groen en water. Er komt bovendien een station voor de RandstadRail en een overstapmogelijkheid op de spoorlijn Utrecht-Den Haag.
Via een speciaal parkmanagement wordt de kwaliteit van de openbare ruimte gewaarborgd. Voor deze ruimte staan naast bedrijven en veel groen, ook een hotel, benzinepomp, kinderdagverblijf en fitnesscenter op de planning. Met de realisatie van het Prisma Bedrijvenpark zal één van de laatste grote bedrijvenparken in de Randstad ontwikkeld worden.

Spoorzone (Delft)

Op de ruim 40 hectare grond die het station Delft en omgeving bevat komt een totale nieuwe ontwikkeling tot stand. Het viaduct onder het spoor werd een knelpunt, omdat de lijn van Delft zo slechts tweesporig bleef. Het Delftse spoorwegviaduct zal door een 2.300 meter lange spoortunnel vervangen worden. Met de nieuwe spoorzone moet er een einde komen aan de overlast van het treinverkeer. Daarnaast komt er ruimte voor een nieuw (ondergronds) treinstation, uitbreiding naar vier sporen, een stadspark en nieuwe woningen en kantoren. De kantoren zullen onder meer onderdak bieden aan de medewerkers van de gemeenten. Het stadskantoor wordt gecombineerd met de hal van het nieuwe NS-station Delft.

Reacties

Tijmen Hopman van Hopman & Schreuder Bedrijfshuisvesting B.V. over Prisma:
"Voor bedrijven die overwegen zich te vestigen op het Prisma Bedrijvenpark biedt het Prisma OmniparC A12 diverse mogelijkheden. Dit bedrijvenpark is direct bereikbaar vanaf de nieuwe afslag van de A12 en gelegen op een uitstekende zichtlocatie vanaf de N209 met ruim 50.000 vervoersbewegingen per dag. Deze N209 krijgt bij de toegang naar het bedrijvenpark maar liefst zes rijstroken. Het betreft hier een zeer representatief bedrijvenpark met een uitzonderlijk opleveringsniveau en ruim voldoende parkeerfaciliteiten. Tevens is er veel aandacht besteed aan de architectuur.
Momenteel zijn er nog een aantal units per direct beschikbaar, bestaande uit bedrijfsruimte met kantoor, voor verhuur beschikbaar tegen scherpe huurcondities. Oppervlakten vanaf ca. 853 m². Ook is het mogelijk de units te koppelen en zijn de "kopunits" uitermate goed geschikt als showroomruimte. Voor meer informatie kunt u de website www.prismaomniparcA12.nl


Stephan Soons van COG Makelaars over New Babylon:
De onderscheidende uitstraling van het gebouw, gecombineerd met de multifunctionele inrichting en de optimale bereikbaarheid, zorgt voor een toegevoegde waarde voor elke organisatie die zich in New Babylon vestigt.

De kantoren in New Babylon zijn voor vrijwel elke type huurder geschikt. Van omvangrijke zakelijke ondernemingen of overheidinstellingen tot middelgrote dienstverlenende organisaties. Vanwege de aanzienlijke vloeroppervlakken zijn de kantoorruimten uitermate geschikt voor grote partijen. Dankzij hun flexibele indeling zijn ze eenvoudig aan te passen aan de individuele wensen van iedere huurder. Inmiddels is al ca. 11.800 m² kantooroppervlakte verhuurd aan de (lands)advocaten en notarissen van Pels Rijcken & Droogleever Fortuijn.

New Babylon zal worden voorzien van de nieuwste technieken op bouwkundig en installatietechnisch gebied. Een milieuvriendelijk kantoorgebouw met duurzame voorzieningen. Voor meer info: www.newbabylon.nl


H.A. (Dick) van Dijk van Züblin Grenada Ltd over Cruiseport Den Haag:
"Een cruisehaven is een grote kans voor Den Haag. Nieuwe nautische activiteiten die het vertrek van de Norfolklijn meer dan compenseren. Investeren in deze groeimarkt betekent tussen de 1500 en 2000 duurzame banen, die ook nog eens de bijdragen aan de noodzakelijke diversificatie van de arbeidsmarkt in onze regio.. Een milieuvriendelijke activiteit waar het gehele bedrijfsleven in de regio van profiteert. Een investering die ook goed is voor Nederland omdat een haven vlak aan zee garandeert dat de groei in het cruise toerisme opgevangen kan worden en ons land een meer aantrekkelijker bestemming maakt voor cruise maatschappijen. En tenslotte willen private partijen dit project voor hun rekening nemen zodat de belastingbetaler niets hoeft bij te dragen".


A. (Aalt) Maaswinkel van Vestia Den Haag - Scheveningen over Cruise-toerisme:
De unieke combinatie van Den Haag en Scheveningen direct gelegen aan de Noordzee is altijd de basis geweest voor de ontwikkeling van het toerisme in onze regio. Tegelijkertijd staan we voor de opgave om deze belangrijke sociaal-economische factor voor de komende decennia een kwalitatieve impuls te geven. Het Masterplan Scheveningen en de profilering van Den Haag als internationale stad van Vrede en Recht zijn hiertoe belangrijke bijdragen.
De komst van een cruisehaven kan een belangrijke factor zijn in de verdere ontwikkeling van het toerisme in de haagse regio. Het betekent nl dat duizenden toeristen extra onze regio gaan ontdekken en het toerisme daarmee een kwalitatieve impuls geven.

 

Video

Banner
Banner
Heeft u tips of nieuws ??